flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Що таке кіберзлочини та як від них вберегтися.

04 лютого 2022, 10:25

Що таке кіберзлочини та як від них вберегтися.

Розвиток сучасних технологій та їх активне впровадження в усі сфери життя суспільства сприяли збільшенню кількості злочинів в сфері IT-технологій. Фізичні особи та компанії потрепають від  кібератак, способи вчинення яких стають все більш витонченими і можуть частково або повністю паралізувати роботу системи.

Кіберзлочини – це кримінальні правопорушення, вчинені за допомогою використання комп’ютерних мереж та Інтернету.

Такі злочини передбачені розділом XVI Кримінального кодексу України (ст.361- ст.363-1), серед них: несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів; створення, розповсюдження або збут шкідливих програм; поширення інформації з обмеженим доступом; несанкціоновані дії з інформацією; порушення правил експлуатації комп’ютерів; перешкоджання роботі комп’ютерів, автоматизованих систем, мереж.

До кіберзлочинів відносяться й інші види злочинів, знаряддями чи способами вчинення яких стали технології, наприклад шахрайство в Інтернеті.

Нажаль, кіберзлочини є дуже поширеними, а потерпілими від них може буди кожен: від фізичних осіб, до великих компаній і навіть органів публічної влади. Як засвідчує практика, більше всього кіберзлочинів на території України вчиняється проти звичайних громадян та з корисливих мотивів аби заволодіти майном жертв.

Будьте обережні з небажаними електронними листами, текстовими повідомленнями та телефонними дзвінками, особливо якщо йдеться про «надзвичайну ситуацію», яка б змусила вас обійти звичайні процедури безпеки.

Зловмисникам часто легше обдурити людей, ніж зламати складну систему. Пам’ятайте, що банки та інші юридичні групи ніколи не проситимуть вас розкрити паролі.

Змініть стандартний пароль для мережі Wi-Fi на надійний та обмежте кількість пристроїв, підключених до вашої мережі Wi-Fi.

Не забувайте використовувати довгі та складні паролі, які містять цифри, літери та спеціальні символи.

Переконайтеся, що ви оновили всі свої системи та програми, а також установите та оновлюєте антивірусне програмне забезпечення.