Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
18 квітня 2014 року за підтримки Національної школи суддів України в приміщенні апеляційного суду Кіровоградської області відбувся навчальний семінар на тему “Актуальні питання застосування земельного законодавства. Практика розгляду судами спорів, що виникають із земельних правовідносин. Застосування цивільно-процесуального законодавства”. Присутніми були голова апеляційного суду Кіровоградської області Валерій Драний, заступник голови апеляційного суду Кіровоградської області Станіслав Кіселик, директор Дніпропетровського регіонального відділення Національної школи суддів України Алла Баштанник, судді судової палати у цивільних справах апеляційного суду, судді місцевих загальних судів Кіровоградського регіону.
Голова апеляційного суду Валерій Драний відкрив черговий навчальний семінар, наголосив на актуальності теми заходу так як в загальних судах області на розгляді знаходиться велика кількість спорів, що виникають із земельних спорів.
Заступник голови апеляційного суду Кіровоградської області Станіслав Кіселик зауважив, що основною метою семінару є підвищення кваліфікації суддів місцевих загальних судів та застосування однакової судової практики при розгляді спорів, що виникають із земельних правовідносин, що виникають із земельних правовідносин.
Директор Дніпропетровського регіонального відділення Національної школи суддів України Алла Баштанник зауважила, що семінар відноситься до спільного періодичного навчання суддів з метою підвищення кваліфікації, що проводиться Національною школою суддів України із апеляційним судом Кіровоградської області на виконання плану проведення навчальних семінарів судової палати у цивільних справах апеляційного суду. Також коротко ознайомила із планом семінару.
Суддя апеляційного суду Кіровоградської області Олександр Карпенко у своєму виступі окреслив проблемні питання, що виникають при розгляді судами цивільних справ про визнання недійсними державних актів на право власності на землю. Зокрема, зупинився на обговоренні висновків Верховного Суду України, викладених у рішеннях, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої п.1 ч.1 ст.355 ЦПК України, у справах про визнання недійсними державних актів на право власності на землю.
Про практику застосування судами законодавства, яке регулює укладення, виконання, визнання недійсними та розірвання договорів оренди землі говорив суддя Олександр Гайсюк. Окрему увагу присутніх звернув на висновки Верховного Суду України, викладені у рішеннях, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої п.1 ч.1 ст.355 ЦПК України, у справах, що виникають з договорів оренди землі.
Ряд важливих проблем у своїй доповіді розкрила суддя апеляційного суду Валентина Бубличенко. Серед них, зокрема, такі:
- проблемні питання доказування у цивільному процесі;
- правові основи призначення та проведення судової експертизи у цивільних справах;
- обов’язкове призначення експертизи.;
- правильність та повнота формулювання питань, які пропонується вирішити судовому експерту, правильність відібрання зразків для порівняльного аналізу, оцінка достатності об’єктів і матеріалів, що направляються для дослідження.
Після кожного виступу обговорювались проблемні питання застосування норм законодавства, що регулюють кредитні правовідносини. Судді апеляційного суду надавали рекомендації щодо їх застосування в рамках надання методичної допомоги загальним судам І інстанції. Постійно наголошувалось на тому, що необхідно частіше звертатись і посилатись на практику Верховного Суду України при вирішенні справ по суті.
По закінченню навчання директор Дніпропетровського регіонального відділення Національної школи суддів України Алла Баштанник вручила сертифікати про проходження періодичного навчання суддів з метою підвищення кваліфікації.