В усьому світі людина наділена правами від народження, але якими саме, і що з ними робити, скоріш за все, знає не кожен. Однак, в більшості випадків, усвідомлення свого нерозуміння ситуації, виникає в думках людини тільки тоді, коли вона зіштовхнеться з дійсно серйозною проблемою чи наробить багато фатальних помилок, які в подальшому буде дуже тяжко чи неможливо виправити.
Кожен з нас, мабуть, зіштовхувався із ситуацією, коли певному захворюванню можна було б запобігти або вилікуватись якнайшвидше, якби ми вчасно звернулися до лікаря. Так само і в сфері правових відносин,чим більше ми покладатимемося на власні сили і будемо зволікати зізверненням до юриста, тимтяжче буде виправити ситуацію і дорожче нам це може обійтися.Найкраще до юриста – адвоката чи іншого фахівця у галузі права – звертатися до виникнення спору, оскільки його поради можуть запобігти майбутнімускладненням та конфліктам. Ви зможете зрозуміти наслідки майбутніх дій,свої права, обов’язки і можливу відповідальність.
У разі виникнення спору поради юриста будуть надзвичайно корисними.Він зможе запропонувати і пояснити різні варіанти вирішення спору, вказати на можливі Ваші помилки. Після цього він може супроводжувати вирішення спору своїми порадами або як Ваш представник у переговорах, в органахвлади і навіть у суді.
Якщо Ви вирішили звернутися до суду, доцільно залучити юриста щена етапі підготовки позовної заяви. Адже при зверненні до суду найчастішими помилками є неправильно визначена юрисдикція чи підсудність справи,неправильно оформлена позовна заява, неподання усіх необхідних документів, помилково визначений розмір судового збору, пропущення строкузвернення до суду. Допущення таких помилок може мати наслідком відмовуу відкритті провадження, залишення позовної заяви без руху або її повернення.
Звернутися до юриста також бажано й у разі, якщо позов подано до Вас і Ви є відповідачем у справі. Він допоможе проаналізувати, чи є сенс заперечувати проти позову, якщо так, – то підготує таке заперечення або навіть зустрічний позов, допоможе їх правильно аргументувати. А можливо, запропонує умови, на яких можна буде укласти мирову угоду. Не зайвим буде звернення до юриста також у випадку, якщо Вас залучено до справи як третю особу, адже судове рішення у такій справі може вплинути на Ваші права та обов’язки.
Юрист може не лише консультувати Вас і готувати проекти процесуальних документів. Ви маєте право довірити йому ведення справи в суді уповному обсязі. У цьому випадку Ви можете усі клопоти спілкування з судом,прибуття у судове засідання перекласти на нього. Для цього потрібно оформити довіреність на представництво у суді.
Пам’ятайте, що до юриста краще звернутися на етапі провадження у справі в суді першої інстанції, бо через відсутність спеціальних знань можна допустити такі помилки, які шляхом оскарження судового рішення виправити буде тяжко або й неможливо.
Консультант (прес-секретар)
Знам’янського міськрайонного суду
Кіровоградської області Т.М.Хоренженко