Як захистити свою дитину ?
Шкільні роки – сама чудова пора. У стінах школи дізнаються життя, природні явища: чому йде дощ і чому трава зелена. У школі вчаться спілкуванню,сваряться, миряться. Все це чудово і прекрасно, якщо маленький чоловічок або вже майже дорослий юнак чи дівчина, не стали об’єктом цькування чи іншого виду знущань.
Жорстокість та насильство серед дітей, жорстокість та насильство по відношенню до дітей стає актуальною проблемою сьогодення. Ми нерідко стикаємось з проявами жорстокості та насилля в середовищі учнів, фактами знущанням серед дітей.
Існує багато ефективних методів для учителів та батьків, які хочуть припинити знущання. Важлива відправна точка – усвідомлення, що багато знущань відбувається поза полем зору учителів та батьків, і що багато жертв знущань не хочуть повідомляти дорослих про свої проблеми. Причини різні: їм може бути соромно за те, що вони жертви, їм страшно від того, що дорослі не зможуть, або не захочуть допомогти вирішити проблему або звинуватять у тому, що трапилося. Адже, часто батьки виховують своїх дітей у дусі не оскарження – «не скаржся», «вирішуй свої проблеми сам» і т.д. Це веде до того, що дитина стає жертвою і мовчки, самотньо, тяжко страждає від приниження і болю Працювати необхідно з усіма сторонами жорстокої поведінки: і з жертвою, і з агресором. Емоційний стан жертви, якщо з нею не працювати фахівцям, не дасть їй виявити свої таланти, здібності, ще більш укоренить так званий комплекс жертви, зіпсує їй майбутнє життя.
Потрібно переконувати дітей, що вони мають право на захист, що просити допомоги не соромно, а необхідно!
Якщо ви дізналися, що Вашу дитину кривдять в школі,по-перше,ні в якому разі не ігноруйте проблему, так як дана ситуація може закінчитися досить сумно.Пам'ятайте про те, що регулярне психологічне насильство позначається на вашій дитині вкрай негативно. Дитина, яка регулярно зазнає відкидання з боку однолітків, приниження, часто страждає від хронічних депресій і неврозів. Зрозуміло, це жодним чином не підвищує якість її життя, а от привести до спроби вчинення дитиною суїциду може з дуже навіть високою часткою ймовірності. Чи готові батьки жити після цього з усвідомленням власної провини і розумінням того, що вони могли запобігти трагедії, але нічого для цього не зробили? По – друге, обов’язково поговоріть з педагогом. У тому випадку, якщо дитина навчається в молодшій або середній школі, педагог має дуже сильний авторитет у дітей, і вплинути на колектив він може без особливих труднощів. Як правило, педагог в змозі зробити так, щоб насильство над вашою дитиною припинилося відразу ж. Окрім того, Ви повинні пам’ятати,що всі випадки насильства караються законом. Тому, коли ситуація є досить серйозною, обов’язково звертайтесь до правоохоронних органів.
Окрім того, необхідно, щоб не тільки батьки, а й сама дитина знала, куди потрібно звертатися за допомогою в тому чи іншому випадку. Поясніть дитині, куди слід телефонувати, якщо з нею щось трапилося. Повідомте основні номери телефонів міських служб порятунку - 101, 102 і 103. Розкажіть, в яких випадках потрібно негайно набирати відповідний номер. Якщо дитина вже самостійно відвідує школу і гуляє на вулиці, слід придбати їймобільний телефон. Обов'язково внесіть в його телефонний довідник свої номери мобільних телефонів, включаючи домашні та службові.
Переконайтеся, що дитина знає, де живуть найближчі родичі і близькі друзі вашої родини, які можуть надати допомогу дитині, якщо буде потрібно. Їхні телефони також повинні бути в його довіднику. Познайомте дитину з сусідами по сходовій клітці.
Розкажіть дитині, де знаходяться найближчі лікарні, відділення поліції, а також безпечні людні місця - супермаркети, площі і т.д. При відсутності можливості скористатися телефоном дитина повинна негайно відправитися туди.
Повідомте дитині телефон центру анонімної допомоги і підтримки, куди він може сміливо зателефонувати, якщо опинився в неприємній ситуації, але не хоче говорити про це батькам.
Любіть своїх дітей!
Консультант ( прес- секретар)
Знам’янського міськрайонного суду
Кіровоградської області Т.М. Хоренженко