Сезон відпусток-пора крадіжок.
У розпал сезону відпусток, якого кожен чекає цілий рік, правоохоронні органи та суди «завалені» роботою. Причиною цьому слугує те, що хтось відпочиває, а хтось цим користується та порушує закон. Господарі залишають свої домівки без нагляду й, на жаль, нерідко, повернувшись, виявляють неприємний «сюрприз».
Як зберегти своє майно від злочинних посягань ? Звичайно, готових рецептів на всі випадки життя дати неможливо, але до основних порад бажано прислухатись.
Найкращий пасивний захист від непроханих гостей – надійні вхідні двері та замки. Потурбуйтеся про те, щоб до вашої оселі вели броньовані двері. Зверніть увагу на міцність дверної коробки, адже на практиці зустрічалися випадки, коли злодії, нестримно бажаючи потрапити до помешкання, просто зламували дверну конструкцію в цілому. Зверніть увагу й на надійність замків. Під час їх підбору порадьтеся зі спеціалістами. Якщо дозволяє планування, можна подумати й про тамбурний варіант на усьому поверсі. Протекраще, щоб двері до тамбуру були не «глухі», а мешканці квартир мали можливість бачити, хто бажає до них завітати. Мешканцям перших поверхів слід продумати варіант встановлення на вікнах своїх квартир найпростіших решіток. Те ж саме стосується і жителів останніх поверхів, адже злодії досить часто проникають до оселі, спустившись по канату з даху багатоповерхівки.Там, де не допоможуть двері та решітки, вас і вашу оселю захистять пульти централізованого спостереження та державні охоронці. У квартирі чи будинку буде встановлено стандартну систему сигналізації, яка підключається до пульту відділення охорони. Можливо встановити автономну сигналізацію. Якщо злодій намагатиметься проникнути через двері або вікно, сигналізація спрацює.
«Не ховайте гроші в банку – зберігайте в Ощадбанку». Цей вислів й донині залишається актуальним, адже навіть при дотриманні усіх правил безпеки, ніхто з нас не застрахований від крадіжок, а тому бажано тримати цінні речі та грошові кошти там, де трудніше за все їх віднайти. На жаль, до водиться констатувати, що таких місць у наших з вами квартирах, про які не здогадувалися б злодії, практично не існує. Тому краще тримати своє «добро» подалі від власних квартир та будинків. Якщо ви не довіряєте банківським установам, то встановіть дома хоча б металевий сейф – помірно важкий або вмонтований у стіну. Безперечно, він одразу приверне увагу зловмисників, але якщо конструкція металевої шафи буде досить надійною, злодію доведеться неабияк постаратися та затратити масу часу, поки він його зламає.
Залишаючи свою квартиру або будинок на декілька днів або тижнів, домовтеся із сусідами, щоб вони наглядали за вашою оселею і регулярно виймали кореспонденцію з вашої поштової скриньки. Попросіть когось із родичів навідуватися до вашого помешкання хоча б декілька разів на тиждень, періодично вмикаючи світло в кімнатах у вечірній час доби. Одним словом, потурбуйтеся про створення ілюзії присутності господарів під час вашої ж відсутності.
Побутова безпека. Звичайно, це найелементарніші правила безпеки, які ми маємо виконувати щоденно: залишаючи свою оселю, закривайте вікна, кватирки, балкони, вмикайте радіо. Пам’ятайте, якщо ви загубили ключі від дверей, слід негайно змінити дверний замок.
Консультант (прес-секретар)
Знам’янського міськрайонного суду
Кіровоградської області Т.М.Хоренженко