flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Кермо та келих- небезпечне поєднання.

25 травня 2016, 15:47

  

Кермо та келих- небезпечне поєднання.
Для більшості людей святкування будь - якої події в житті не обходиться без вживання спиртних напоїв, і водії в цьому не виключення. Пити за кермом шкідливо і небезпечно. Цю просту істину знають абсолютно всі починаючи зі шкільної лави. У непорушність цього правила також всі вірять, але для багатьох все ж  це не завада сісти за кермо в нетверезому стані. Так, з початку 2016 року до Знам’янського міськрайонного суду Кіровоградської області надійшло понад 60 матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності  осіб за керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння, по більшості з яких справи розглянуто з винесенням постанов про притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Деякі любителі міцних напоїв вважають себе «асами» у будь-якому стані, але це «геройство», як показує статистика, закінчується трагічними наслідками — загибеллю людей і важкими травмами одного і більше учасників. Адже навіть незначна кількість алкоголю в організмі людини істотно зменшує здатність до керування транспортними засобами: знижує гостроту зору, розсіює увагу, підвищує стомлюваність і збільшує час реакції.Правильно реагувати на дорожні ситуації може лише тверезий водій. Щоб не доводити справу до людських жертв, слід попереджати подібні ситуації заздалегідь.
Не лякають водіїв і штрафи за керування автотранспортом у нетверезому стані, які  щоразу більшають. Так, відповідно до ст..130 КУпАП керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, -тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб. Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень вказаних вище, -тягне  за собою на водіїв позбавлення права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк від десяти до п’ятнадцяти діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого і на інших осіб - адміністративний арешт на строк від десяти до п’ятнадцяти діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Шановні водії! Якщо Ви маєте намір скористатися особистим транспортом, то категорично забороніть собі вживання спиртних напоїв - навіть один келих «за компанією» може призвести до дорожньо-транспортної пригоди. Якщо Ви все ж не встояли перед алкогольною спокусою - скористайтеся послугами таксі.
 
 
 
Консультант (прес-секретар)
Знам’янського міськрайонного суду
Кіровоградської області                                                             Т.М.Хоренженко