Чи варто боятися суду з банком?
В наш час банківські кредити є досить поширеним явищем. Особливо якщо мова йде про споживчі кредити. Кредити на побутову техніку, на автомобілі, іпотечне кредитування …Банківський кредит – це для багатьох єдина можливість отримати у своє розпорядження те майно, про яке мріяли. Ніхто не сперечається, що взяті на себе зобов'язання варто виконувати. Але іноді навіть найсумлінніші позичальники опиняються в ситуації, коли їхнє матеріальне становище не дозволяє виплачувати кредит протягом невизначеного часу. Часи, коли банки обмежувалися письмовими попередженнями про те, що подадуть позов у суд, але далі цього звичайно не робили, залишилися в минулому. Суди по кредитним справам уже не рідкість, і більшість, хто потрапив у важку фінансову ситуацію, стають учасниками судових позовів. Криза в банківській сфері, змусила ці установи повністю змінити взаємини з боржниками. І зараз справи про стягнення боргу відкриваються незалежно від суми заборгованості.
Що робити якщо банк подав у суд за невиплату кредиту? Насамперед, не піддавайтеся паніці. Краще без зайвого поспіху вивчити всі нюанси справи: свій кредитний договір, діюче в кредитній сфері законодавство. Варто відразу налаштуватися на те, що суд з банком – це надзвичайно складна справа.На фінансову установу працює штат кваліфікованих, добре знаючих свою справу юристів. Тому, якщо ви задаєтеся питанням, як виграти суд у банку по кредиту, але самі не сильні в юриспруденції, звертайтеся за допомогою до професіоналів. Фахівці вивчать всі матеріали справи, проведуть ретельну експертизу вашого договору, зуміють виявити, при їхній наявності, закладені підводні камені, якісь прорахунки кредитора, визначать оптимальні шляхи вирішення проблеми. Звичайно, звільнити вас від виплати позики не зможе жоден адвокат. За борги треба платити, але при грамотно підготовленій доказовій базі, суд з банком по кредиту може закінчитися для вас помітним зменшенням штрафних санкцій, зниженням процентної ставки та інших пільг.
Що робити якщо кредитори подали в суд за кредит? Не панікувати. У даній справі емоції можуть лише зашкодити. Необхідно взяти себе в руки, ознайомитися із пред'явленими вимогами й тверезо оцінити ситуацію. Вивчіть наступні питання в першу чергу:
· чи не минув строк позовної давності для звернення до суду – стандартний строк становить 3 роки (для штрафних санкцій 1 рік). Збільшити зазначений строк за домовленістю можливо (перевірте, чи є подібний пункт у договорі), а от зменшити - ні;
· звірити суму боргу;
· перевірити всі розрахунки кредитора - найчастіше в розрахунках штрафних санкцій є безліч порушень;
· зібрати можливий пакет документів для зменшення судом розміру штрафних санкцій;
· виявити положення в кредитному договорі, які можливо визнати недійсними.
Якщо банк подав у суд не ігноруйте судові повістки. Ваша неявка й відсутність захисту - це практично гарантія повного задоволення вимог кредитора. Якщо ж ви прикладете максимум зусиль, знайти порушення в договорі, достукатися до суду і, як мінімум, зменшити суму стягнення, можна практично завжди.
Консультант (прес-секретар)
Знам’янського міськрайонного суду
Кіровоградської області Т.М.Хоренженко