Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
11 листопада 2013 року відбулась чергова робоча нарада суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Кіровоградської області.
Першим звернувся до присутніх голова апеляційного суду Володимир Мельник. У своїй промові він довів до відома суддів основні тези наради у ВССУ, яка відбулась 31 жовтня 2013 року, та настанову Верховного Суду України без застороги ухвалювати виправдовувальні вироки по справах, так як всі виникаючі сумніви мають трактуватись на користь обвинувачуваного.
Також було зазначено, що потрібно продовжувати роботу над узагальненням судової практики щодо застосування нового КПК України.
Володимир Мельник повідомив, що в найближчий час старує проект web-програми «Бронювання систем відеоконференцзв’язку», розробленої державним підприємством «Інформаційні судові системи», яка дасть змогу бронювати зали судових засідань у закладах пенітенціарної служби України в режимі он-лайн. Цей крок дозволить підвищити ефективність організації судових засідань з використанням систем відеоконференцзв'язку.
Відповідно до порядку денного заступником голови апеляційного суду Віктором Онуфрієвим було підведено підсумки щодо наданої методичної допомоги Гайворонському районному й Ульянівському районному судам, а секретар судової палати Сергій Деревінський повідомив колегам корисну інформацію щодо судової практики, яка міститься у виданні Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Реалізація нового КПК України в 2013 році (моніторинговий звіт)». У звіті проаналізовані проблеми впровадження нового КПК України протягом перших восьми місяців 2013 року. Він складається з аналізу кримінальної статистики, практичних проблем реалізації КПК, підзаконних нормативних актів, інформаційних листів ВССУ, а також внесених до парламенту законопроектів і позиції ЗМІ щодо нового Кодексу.
Наприкінці засідання як завжди обговорювалась проблематика розгляду справ, що надійшли до апеляційного суду, з'ясовувалась наявність помилок у рішеннях судів першої інстанції.